etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Cusaders FC vs FC Levadia eelvaade

CRUSADERS FC vs FC LEVADIA

UEFA Meistrite Liiga I eelringi avakohtumine

Teisipäeval, 30. juunil kell 21:45 (Eesti aeg)

Seaview, Belfast

FC Levadia alustab oma 17. hooaega UEFA karikasarjades Belfastis Põhja-Iirimaa meistri Crusaders FC vastu.

Avamäng peetakse täna Eesti aja järgi kell 21:45 Belfastis, Seaview staadionil ning kordusmäng nädala pärast, 7. juulil kell 19:00 A.Le Coq Arenal. Paari võitjat ootab teises eelringis Albaania meister KF Skënderbeu Korçë.

FC Levadia meeskond jõudis Belfasti pühapäeva õhtul ning tegi eile Seaview staadionil mängueelse treeningu. Esmakordselt peab meeskond oma euromängu kunstmuruväljakul.

“Loodame, et nad mängu eel muru lõikavad ja kastavad,” ütles peatreener Marko Kristal naljatamisi. “Seaview staadioni kate meenutab Sportland Arenal varasemat muruvaipa, tegemist on kolmanda põlvkonna kunstmuruväljakuga. Oleme kunstmuruga harjunud ning valmis mängima igal väljakul,” lisas peatreener.

FC Levadia esindusmeeskonna koosseisu kuuluvad Belfastis väravavahid Priit Pikker ja Aleksei Širokov, kaitsjad Artur Pikk, Artjom Artjunin, Artjom Rahmanov, Juuso Laitinen, Ivan Pecha ja Taavi Rähn, poolkaitsjad Ilja Antonov, Dmitri Kruglov, Omar El Hussieny, Siim Luts, Pavel Marin ja Rasmus Peetson ning ründajad Artur Rättel, Kaimar Saag, Igor Subbotin ja Ingemar Teever.

Meeskonnaga koos sõitis Belfasti ka väravavaht Sergei Pareiko, kuid tema kannab UEFA karikasarjades kolmemängulist keeldu ega saa meeskonda aidata.

Marko Kristal jälgib laupäeval Belfastis Crusadersi hooajaeelset kontrollkohtumist Walesi klubiga Airbus UK, mille põhja.iirlased võitsid 3:2. “Vastane mängib tüüpilist briti stiilis jalgpalli – rünnakul lüüakse pikk pall ette, kogu mäng on füüsiline ja väga võitluslik. Crusaders on väga tugev vastane ning nende alistamiseks peame tegema kaks väga head mängu,” tõdes Kristal.

FC Levadia mängib Iirimaa pinnal euromängu neljandat ning Põhja-Iirimaal esimest korda. Senised kolm mängu Dublinis, Dalymount Parki staadionil andsid ühe võidu ja kaks kaotust.

2001. aastal kohtus FC Levadia UEFA Meistrite Liiga eelringis Bohemiansiga. Avakohtumine Dublinis kaotati 0:3, kordusmäng A.Le Coq Arenal lõppes väravateta viigiga.

2004. aastal mängiti UEFA karikasarjas taas Bohemiansiga ning siis järgnes kodus välja mängitud 0:0 viigile võõrsil 3:1 võit.

2008. aastal oli FC Levadia vastaseks UEFA Meistrite Liigas Drogheda United ning siis kaotati mõlemad mängud – võõrsil 1:2 ja kodus 0:1.

Tänane kohtumine toimub 1921. aastal rajatud Seaview staadionil, mis asub Belfasti kesklinnast pooleteise kilomeetri kaugusel põhjas. Staadionil on 3383 istekohta, millest korraldajate ootuste kohaselt täituvad õhtul 1500.

Crusaders FC ja FC Levadia vahelist avakohtumist vilistab Islandi kohtunik Thorvaldur Arnason.

Soccernet.ee teatel on 33-aastane Arnason Eesti jalgpalliga varem kokku puutunud kahel korral, vilistades 2013. aastal eestlaste noortekoondiste mänge. 7. juunil kaks aastat tagasi oli ta Kadrioru staadionil vilemeheks Eesti ja Taani U-21 koondiste EM-valikmängus, mille eestlased 0:1 kaotasid. Antud mängus näitas Arnason kahte kollast ning punast kaarti vaid kuu aega hiljem kihlveopettustega vahele jäänud Elvis Liivamägile, kelle jaoks jäigi see karjääri viimaseks eemaldamiseks.

27-aastaselt FIFA kategooria kohtunikuks tunnistatud Arnason teenindas sama aasta oktoobris ka Eesti U-17 koondise EM-valikmängu Kreekaga, mille Eesti 1:3 kaotas.

Viimases kümnes mängus on Arnason kokku näidanud 31 kollast ning kahte punast kaarti, neist ühe eemaldamise tingis kaks kollast kaarti.

Ülejäänud brigaad on Islandilt – abikohtunikeks on Gunnar Gunnarsson ja Frosti Vidar Gunnarsson, neljas kohtunik Gardar Orn Hinriksson.

PILDID FC LEVADIA EILSELT TREENINGULT SEAVIEW STAADIONIL

Belfast 192

Belfast 196

Belfast 200

Belfast 203

Belfast 205

Belfast 213

Belfast 220

Belfast 224

Belfast 226

Belfast 230

Belfast 238

Belfast 240

Belfast 242

Belfast 267

Belfast 268

Belfast 269

 

Belfast 261