etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Esiliiga avamängu eel: mängujuht Cristofer Kuusma

FC Levadia U21 meeskond alustab Esiliiga uut hooaega laupäeval, 27. veebruaril kell 13:00 Ahtme Gümnaasiumi kunstmuruväljakul toimuva mänguga uustulnuka Kohtla-Järve JK Järve vastu.

Kohtumise eel saame lähemalt tuttavaks FC Levadia U21 meeskonna ründava keskpoolkaitsja Cristofer Kuusmaga.

Kuusma ütles Esiliiga avamängu eel, et kogu meeskond põleb ootusärevusest. “Ettevalmistus hooajaks möödus hästi, poistel silmad põlevad ja ootus on suur, et saaks juba platsile. JK Järve on liiga uustulnuk, kuid kindlasti tuleb võitluslik ja lahtine mäng,” sõnas ta.

“Arvan, et meie tugevuseks hooajal kujuneb noor ja tahtmist täis, ühtne sats, kus kõik tahavad ennast tõestada ja annavad juba esimeses mängus kõik, et asi korralikult käima saada ning hooaeg algaks võiduga!” lisas Kuusma.

Cristofer Kuusma on FC Levadia U21 meeskonna keskvälja aju ja mängujuht, kelle jalgpallialane intelligents ja mängust arusaamine silmapaistvad. Treener Argo Arbeiter loeb teda meeskonna jaoks väga oluliseks ja suure potentsiaaliga jalgpalluriks, kelle läbilöögi suures jalgpallis otsustab kehaline pool. Hetkel tahavad füüsilised võimed veel arendamist, kuid see on juunis 18-aastaseks saava jalgpalluri puhul ka igati mõistetav.

Tänavu alustab Kuusma oma teist hooaega Esiliigas, mullu lõi ta kaks väravat.

Kuusma õpib Gustav Adolfi Gümnaasiumis, vabal ajal armastab koos lähedastega aega veeta ja võrkpalli mängida. Peab lugu heast popmuusikast ja maitsvatest pastaroogadest.

Maailma jalgpallis on Kuusma suur Manchester Unitedi fänn, kelle lemmikmängijateks samal positsioonil mänginud Paul Scholes, Roy Keane ja Zinedine Zidane.

Cristofer Kuusma (sündinud 16.06.1998) alustas jalgpalliteed FC Pirita ja Viimsi NJK klubides ning liitus 11-aastasena FC Levadiaga. Tema varasemad treenerid olid Toomas Tohver, Aivar Priidel, Liivo Leetma ja Urmas Hepner.

Kuusma mängis varem oma aastakäigu U15, U16, U17, U18 koondistes. Tänavu jaanuaris osales ta Eesti U19 koondisega Peterburis Valentin Granatkini memoriaalturniiril, teenis palju mänguaega ning valiti ühes kohtumises korraldajate poolt Eesti koondise parimaks mängijaks.

Kuusma on kahtlemata üks põnevamaid noori mängumehi FC Levadia U21 meeskonnas ning tema etteasteid tasub 2016. aastal tõsiselt jälgida!

Kuusma05