etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Esiliiga mängu eel: kaitseuniversaal Moorits Veering

FC Levadia U21 võõrustab laupäeval kell 13:00 Maarjamäe muruväljakul Maardu Linnameeskonda.

Eelmisel laupäeval kohtusid meeskonnad Maardus ja siis sai FC Levadia duubelmeeskond 4:3 võidu.

Peatreener Argo Arbeiter usub, et ka selles mängus suudab tema meeskond oma paremuse maksma panna. “Eelmises mängus Maardus tegutsesime väga hästi ning suutsime enamuse mänguajast kümnekesi olles võidu saavutada. Koduväljakul ootab ees väga võitluslik mäng tugeva vastasega, kelle koosseisus on mitmeid kogenud jalgpallureid. Üritame kokkulepitud asjad väljakul ära teha ja kolm punkti juurde teenida,” ütles Arbeiter.

Mängu eel saame tuttavaks kaitsja Moorits Veeringuga, kelle sõnul on meeskond kohtumiseks hästi valmis. “Tuju on meeskonnas suurepärane. Magus võit on eelmisest voorust kirjas ning selle tulemuse pealt tahetakse edasi minna ning võtta ka järgmisest mängust maksimum ehk võit. Meeskond on häälestatud üksmeelselt ja hästi, aidatakse üksteist ning omavahel saadakse kenasti läbi,” sõnas Veering.

“Meie trumpideks kogenud Maardu Linnameeskonna mängijate vastu on suur võitlustahe ja hea meeskonnatöö. Janu võidu järele on suur, iga mängija annab väljakul hea resultaadi nimel endast kõik ja midagi platsile ei jäeta. Lisaks võitlustahtele on mängijad võistkonnas ka üksteise suhtes positiivselt meelestatud. See aitabki luua väljakul hea meeskonnatöö,” lisas kaitsja.

“Hooaeg algas minu jaoks üldjoontes hästi, kuna sain võimaluse mängida algkoosseisus paaris sõpruskohtumises ning sekkusin ka iga mäng vahetusest. Siiski ülejäänud hooajaga rahule jääda ei saa, sest pole suutnud ennast koosseisu korralikult sisse murda ning piisavalt mänguminuteid teenida,” hindas Veering enda hooaja senist kulgu.

Moorits Veering on sündinud 26. detsembril 1999. Kõikidel kaitsvatel positsioonidel kenasti hakkama saav universaal alustas oma jalgpalliteed kuueaastasena FC Floras. Pärast paariaastast jalgpalli mängimist tegeles viis aastat tennisega. 13-aastasena otsustas Veering jalgpalli juurde tagasi tulla ning jõudis sõprade kaudu FC Levadiasse,

Tänavu alustas FC Levadias neljandat hooaega ning on Esiliiga debütant ja üks FC Levadia U21 meeskonna noorematest mängijatest. Tänavuse hooaja järel saab Veeringust FC Levadia klubis treenitud mängija ehk KTM.

Argo Arbeiter näeb Veeringus suurt potentsiaali. “Ta on tark ja intelligentne keskkaitsja, kes suudab mängida ka äärtel ning keskväljal. Kehaliselt pole veel valmis Esiliigas põhiraskust kandma. Algaval hooajal pigem vahetusmängija rollis, kuid aasta või kahe pärast võiks olla üks põhimeestest. Head esitused ja mänguminutid Esiliigas ning FC Levadia III särgis teises liigas võiksid sillutada tee Eesti U17/U18 noortekoondistesse,” kirjeldas treener oma hoolealust.

Veering on suure võitlustahte ja töövõimega mängija, kes ei anna kunagi kergelt ega võitluseta alla. Teda iseloomustavad hea kaitsetöö ja mängu lugemine, tugevusteks ka libistamine ningtackling. Arendamist vajavad kiiruslikud omadused, löök ja õhuvõitlus, samuti peab järele tulema füüsiline pool ning liha luudele kasvama – mehel on pikkust 185 cm, ent kaal vaid 63 kg.

Veering on suur Manchester City ja Belgia jalgpallikoondise fänn, lemmikmängijad Kevin De Bruyne ja Vincent Kompany.

Lemmiktoiduks kohupiim, muusikuks Robin Schulz. Moorits näeb oma tulevikku kindlasti jalgpallis kas profimängija või treenerina.

Hüüdnimi: Morra