etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Esiliiga mängu eel: mängiv abitreener Harles Läst

FC Levadia U21 võõrustab täna kell 19:00 Maarjamäel JK Tallinna Kalevit. Mängu eel hoiab FC Levadia duubelmeeskond 20 punktiga viiendat ning kolm punkti vähem kogunud JK Tallinna Kalev seitsmendat kohta.

Mängu peakohtunik on Grigori Ošomkov, abikohtunikud Jaanus Mutli ja Artur Telling ning mängu inspektor Aivar Gutmann.

FC Levadia U21 peatreener Argo Arbeiter ütles kohtumise eel, et väärt võidud FC Infoneti duubli ja Vändra JK Vapruse üle tõstsid kõvasti mängijate enesekindlust ning tänaselgi õhtul ei lepita vähemaga. “Tuleb väga võitluslik mäng. Nagu ikka peame oma mänguplaaist täpselt kinni pidama, väravamomendid realiseerirma ning kaitses eksimusi vältima,” sõnas peatreener.

Mängu eel saame tuttavaks meeskonna kaitsja Harles Lästiga, kes kannab alates maikuust ka meeskonna abitreeneri kohuseid. Samuti juhendab Läst FC Levadia Jalgpallikoolis 2005. aastal sündinud poiste võistkonda.

“Midagi lihtsat ei tule. Eelmises mängus saime Tallinna Kalevi vastu võõrsil raske 1:0 võidu ning nüüdki tuleb raske mäng. Eesmärgiks on Maarjamäel kolm punkti koju jätta,” ütles Läst.

Harles Läst sündis 22. juunil 1994. Vasakujalgne keskkaitsja on 180 cm pikkune ja kaalub 82 kg. Kogu oma karjääri jooksul on Lst mänginud FC Levadias. Vahepeal mängis lühikest aega (2006) JK Kotkas-Juuniori nime kandnud noortevõistkonnas, mis oli juba osa FC Levadiast. Tema eelmised treenerid olid Aivar Priidel ja Theimo Tülp.

Läst on esindanud Eesti U17 ja U19 noortekoondisi.

FC Levadia U21 peatreener Argo Arbeiter: “Harles on läbi ja lõhki Levadia mees. FC Levadia U21 meeskonna raudvara, kes alustab Esiliigas juba kuuendat hooaega. Ootan temalt liidriomaduste näitamist ja liidrirolli võtmist. Loodetavasti viib algav hooaeg Lästi esindusmeeskonnale lähemale ning lubab seal kanda kinnitada. Ühtlasi saab ta ennast proovile panna abitreeneri rollis.”

Läst on mitmekülgne jalgpallur, kelle kõik mängijaomadused on korralikul tasemel – silmatorkavalt tugevaid ega nõrku külgi pole. Ise loeb parandamist vajavateks omadusteks mängu lugemise ja kiiruse.

U21 meeskonnas mängimise kõrval teeb FC Levadias noortetreeneri tööd, juhendades U12 vanuseklassi (2005) noormängijaid. Näeb end ka tulevikus meeleldi jalgpallitreeneri rollis.

“Harly” lemmikmeeskonnaks on Real Madrid, lemmikmängijateks samuti kaitsjad Sergio Ramos ja Marcelo. Elab Vääna-Jõesuus, tunneb huvi motospordi vastu, vabal ajal armastab kodu lähedal põllul mootorratta või lumesaaniga sõita.

Isa on ehitusettevõtja, seetõttu tunneb ka Harles ehitamist hästi ning kaalub tulevikus jalgpalli kõrvalt ehitusega tegelemist.