A.Le Coq Premium Liiga XX voor

Esmaspäeval, 27. juulil kell 19:00

A.Le Coq Arena

Hooaja kolmandas Tallinna derbis lähevad FC Flora ja FC Levadia vastakuti väga intrigeerivas olukorras – FC Flora on 43 punktiga Premium Liiga liider, FC Levadia 42 punktiga kolmas. Kahe kange vahele mahub samuti 42 punkti kogunud Nõmme Kalju.

Mai teisel päeval A.Le Coq Arenal peetud hooaja esimese derby võitis tänu Ingemar Teeveri individuaalsele meisterlikkusele hooaega käänulise vormiga alustanud FC Levadia 1:0.

Nädal hiljem mängiti Kadrioru staadionil 1:1 viiki. FC Levadia viis 18. minutil juhtima taas Ingemar Teever, 69. minutil viigistas seisu Madis Vihmann.

Teeveri viimane värav oli ühtlasi FC Levadia läbi aegade 101. tabamus liigamängus oma suure konkurendi võrku. FC Flora on seni löönud FC Levadia vastu liigamängudes 71 väravat.

Esmaspäeval kohtuvad FC Levadia ja FC Flora omavahel 87. korda. Liigamänguna kannab laupäevane järjekorranumbrit 67 ja senine saldo on Levadia kasuks: 33 võitu, 18 viiki ja 15 kaotust.

Omavaheliste liigamängude suurim väravakütt on Levadial Konstantin Nahk 11 ja Floral Vjatšeslav Zahovaiko 7 väravaga. Tänastest palluritest on edukaim Ingemar Teever samuti seitsme väravaga.

Viimasest Flora liigavõidust Levadia üle on tänaseks möödas juba üle kolme ja poole aasta. Eelmised 14 omavahelist kohtumist meistrivõistlustel lõppesid kaheksal puhul Levadia võidu ja viiel korral viigiga. Viimati alistas Flora liigas Levadia 24. septembril 2011. aastal.

Tähelepanuväärne on fakt, et mängijana FC Florale seitse Eesti meistritiitlit võitnud Marko Kristal pole FC Levadia peatreenerina liigamängus FC Florale veel kunagi kaotanud.

Laupäevase mängu peakohtunik on Eiko Saar, abikohtunikud Hannes Reinvald ja Silver Kõiv, neljas kohtunik Kristo Tohver ning täiendavad abikohtunikud Mart Martin ja Kristo Külljastinen.