etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Flora vs FC Levadia eelvaade

FC FLORA – FC LEVADIA

A. Le Coq Premium Liiga XIX voor

Esmaspäeval, 1. augustil kell 19:00

A. Le Coq Arena

Tallinna derby aeg on käes! Esmaspäeva õhtul kohtuvad tänavu kolmandat korda Premium Liiga mängus FC Flora ja FC Levadia. Pall pannakse Lillekülas mängu kell seitse õhtul.

Seekordsele derbile lisab vürtsi treenerite vastasseis. Kui kahes varasemas selle hooaja mängus juhendasid meeskondi Sergei Ratnikov ja Norbert Hurt, siis tänaseks on peatreenerid vahetunud mõlemas leeris. FC Levadia peatreener Igor Prins on derbides kogenud nii kapteni, abitreeneri kui peatreenerina, seevastu Argo Arbeiteri jaoks on esmaspäevane Premium Liiga Tallinna derby treenerikarjääri esimene. Endine FC Levadia noortetöö juht ja U21 meeskonna abitreener on osalenud Tallinna derbides küll mängijana, ent FC Flora peatreenerina saab ta oma tuleristsed.

Seni on juuli keskel ametisse nimetatud Prins ja Arbeiter tunnistanud koduses liigas ainult võite – Prinsi käe all sai FC Levadia jagu Paide Linnameeskonnast ja Pärnu Linnameeskonnas, Arbeiter juhtis FC Flora võidule Tartu JK Tammeka ja Paide Linnameeskonna üle.

“Tähtis mäng ootab ees ja muidugi oleme me selleks valmis. Augustis ootab meid tihe mängude graafik ning teeme otsa lahti FC Flora vastu. Tagapool asuvate satside vastu sai mängitud ja palju väravaid löödud, esmaspäevane mäng kujuneb ilmselt kinnisemaks. Peame kaitses kindlalt tegutsema, üritame ise momente luua ja need ka realiseerima,” ütles Prins kohtumise eel.

Tänavusel hooaja mängudes leppisid meeskonnad esmalt 5. märtsil Sportland Arenal 0:0 viiki. Mängu kangelaseks tõusis mitu head tõrjet teinud FC Levadia väravavaht Sergei Lepmets.

26. aprillil võttis FC Levadia A. Le Coq Arenal magusa 2:1 võidu. 42. minutil viis Jevgeni Kobzar FC Levadia juhtima. 90.minutil seadis Joonas Tamm jalule viigi. Neljandal minutil lõi Nikita Baranov omavärava ning FC Levadia sai ülinapi võidu.

FC Levadia ja FC Flora kohtuvad esmaspäeval omavahel kokku 91. korda. Liigamängus kohtutakse 71. korda ja senine saldo räägib FC Levadia kasuks: 34 võitu, 20 viiki ja 16 kaotust.

Mängu peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud Sten Klaasen ja Aron Härsing, neljas kohtunik Eiko Saar ning lisakohtunikud Juri Frischer ja Kristo Külljastinen.