etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Levadia – Nõmme Kalju FC eelvaade

FC LEVADIA – NÕMME KALJU FC

A.Le Coq Premium Liiga VII voor

Laupäeval, 18. aprillil kell 16:30

Kadrioru staadion

FC Levadia võõrustab hooaja esimeses “päris” kodumängus Kadrioru staadionil vihast rivaali ja hetkel Premium Liigas täiseduga püsivat Nõmme Kaljut.

Kalju võitis kõik kuus senipeetud mängu, tabelis kolmandal positsioonil paikneval tiitlikaitsjal on seni kirjas kolm võitu ja kolm viiki. Ühtlasi on FC Levadia ja Nõmme Kalju seni ainsad meeskonnad Premium Liigas, kes pole pidanud kaotusekibedust tundma.

Mängu peakohtunik on Eiko Saar, abikohtunikud Hannes Reinvald ja Aron Härsing ning neljas kohtunik Silver Kõiv.

Kohtumisest teeb otseülekande ETV. Mängu kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Marko Pärnpuu, stuudios on Aet Süvari.

FC Levadia ja Nõmme Kalju viimasest omavahelisest ametlikust mängust on möödunud enam kui pool aastat. 4. oktoobril 2014 pidasid klubid Kadriorus maha erakordse põnevusetenduse kus enamuse mänguajast vähemuses mänginud FC Levadia sai lõpusekunditel ülimalt magusa 3:2 võidu. Ühe värava lõi siis Ingemar Teever ning kaks Dmitri Kruglov.

Eelmisel hooajal kohtusid FC Levadia ja Nõmme Kalju kokku neljas liigamängus. Algatuseks tehti Hiiu staadionil väravateta viik, ent järgmistes mängudes Kadrioru staadionil pani oma paremuse maksma Levadia. Mäletatavasti pidas Kalju eelmisel hooajal oma kodumänge Kadriorus, ent tänavu koliti tagasi Hiiu staadionile.

Eesti kõrgliigas on klubid nüüd kohtunud 28 korda, neist pooled ehk 14 võitis Levadia, 5 Kalju ning 9 vastasseisu lõppesid viigiga. Väravate vahe on neis mängudes 46:24 Levadia kasuks.

Kuigi kodu- ja võõrsilmängude seis Tallinna klubide, eriti aga Kadriorgu juba mitmendat hooaega kodustaadioniks pidanud Levadia ja Kalju vahel olulist tähendust ilmselt ei oma, toome siiski välja, et Kadriorus on meeskonnad liigamängudes kohtunud 12 korda. Levadial on kirjas 7 ning Kaljul 2 võitu 3 viigi juures.

Laupäeval on platsile oodata nii Ingemar Teeverit kui Eino Purit, kes mõlemad on löönud Levadia ja Kalju omavahelistes mängudes neli väravat, mõlema meeskonna kasuks kaks. FC Levadia poolel Konstantin Nahk löönud Kaljule viis ning Tarmo Kink neli väravat.

Laupäevase mängu vaheajal toimub publikumäng, mille auhinnaks on viisavaba kruiis kahele Peterburisse. Samuti loositakse kõigi Facebookis mängukutse vastu võtnud FC Levdaia fännide vahel välja Sergei Pareiko särk ja kindad!