etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Levadia treenerid Ain Tammus, Urmas Hepner ja Teet Pajo alustavad Lasnamäel SPIN programmi treeningutega

Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas alustati sportliku ennetusprogrammiga SPIN, mis pakub noortele võimaluse vaba aja veetmiseks ja uute oskuste õppimiseks.

Lasnamäel viivad FC Levadia treenerid Ain Tammus, Urmas Hepner ja Teet Pajo viie SPIN programmi treeningugrupi tegevusi 10-14-aastastele tüdrukutele ja poistele. Treenerite tegevusele aitavad kaasa sotsiaalpedagoogid.

POISID 10-12

Merekalda Kool – treener Ain Tammus

Laagna Gümnaasium – treener Teet Pajo

POISID 13-14

Mahtra Põhikool – treener Ain Tammus

Kuristiku Gümnaasium . treener Urmas Hepner

TÜDRUKUD 10-14

Kuristiku Gümnaasium – treener Urmas Hepner

Trenniajad leiate siit: http://www.spinprogramm.ee/programm/

10-18aastastele noortele suunatud osalustasuta ennetusprogrammis on lisaks kaks korda nädalas toimuvatele jalgpallitrennidele võimalik osa võtta erinevatest eluoskusi arendavatest töötubadest, mille täpsesse sisusse saavad panustada ka osalejad ise. Lähipäevil alustab pilootprogrammina trennidega 10 esimest gruppi, kuhu on registreerunud üle 100 noore.

“Igasuguse ennetustegevuse üks olulisi suundi on sisustada noorte vaba aega huvitavate ja mõistlike tegevustega,” kirjeldas programmi loogikat siseminister Hanno Pevkur. “Lisaks jalgpalli mängimisele õpivad noored programmis ka meeskonnatööd ja muid eluks vajalikke oskusi.”

SPIN-programm põhineb Inglismaalt alguse saanud programmil Kickz, mis on seal osutunud äärmiselt menukaks – programmist on läbi käinud üle 100 000 osalise. Tänu programmile on vähemate võimalustega piirkondades hüppeliselt langenud nii noorte kuritegevus kui antisotsiaalne käitumine.

“Programmi mõju aluseks on läbimõeldud sekkumismudel. Inglaste kaheksa-aastane kogemus on näidanud, et selline kombinatsioon on motiveeriv ning toetab osalejate arengupotentsiaali avamist,” ütles programmi eestvedaja Keit Fomotškin.

Programmi maaletoojaks on Siseministeerium, keskseks koordinaatoriks MTÜ SPIN. Omalt poolt panustavad Eesti Jalgpalli Liit ja Premium liiga klubid FC Flora ja FC Levadia, Tallinna Linn, Politsei- ja Piirivalveamet, Heateo Sihtasutus ning paljud teised partnerid. Teisipäeval allkirjastasid programmis osalejad ka omavahelise koostööleppe.

SPIN-programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, kuue aasta jooksul on programmi maksumus 1,3 miljonit eurot.

slide4

slide4