FC LEVADIA – FC FLORA

A.Le Coq Premium Liiga XXXV voor

Laupäeval, 31. oktoobril kell 14:00

Kadrioru staadion

Hooaja viimase Tallinna derbi eel on küll kullapinge lahtunud, kuid mõlemad meeskonnad valmistuvad väga kompromissituks heitluseks. FC Levadia soovib võiduga suure konkurendi üle end tõestada ja võitude teele tagasi pöörata, ka FC Flora ei soovi eelviimases voorus oma suurele konkurendile alla jääda.

Lisaks vajab FC Levadia homsest mängust hõbemedali kindlustamiseks vähemalt ühte punkti.

Peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud Sten Klaasen ja Hannes Reinvald, neljas kohtunik Silver Kõiv ning täiendavad abikohtunikud Eiko Saar ja Juri Frischer.

Mai teisel päeval A.Le Coq Arenal peetud hooaja esimese pealinna derby võitis tänu Ingemar Teeveri individuaalsele meisterlikkusele sündinud tabamusele FC Levadia 1:0.

Nädal hiljem mängiti Kadrioru staadionil 1:1 viiki. FC Levadia viis 18. minutil juhtima taas Ingemar Teever, 69. minutil viigistas seisu Madis Vihmann.

Hooaja kolmas Tallinna derby 27. juulil lõppes Lillekülas 1:1 viigiga. Avapoolaega valitsesid kahe viimase aasta meistrid. Skoori avas 26. minutil Artjom Rahmanov. Kohe teise poolaja alguses jäi FC Levadia platsile kümnekesi kui Artjom Artjunin tegi Albert Prosa vastu viimase lootuse vea. Kümnekesi jäänud meeskond võitles vapralt lõpuni, ent 60. minutil lõi Dmitri Kruglovi õnnetu omavärav tabloole viiginumbrid.

Laupäeval kohtuvad FC Levadia ja FC Flora omavahel 88. korda. Liigamänguna kannab laupäevane järjekorranumbrit 68 ja senine saldo on Levadia kasuks: 33 võitu, 19 viiki ja 15 kaotust.

Omavaheliste liigamängude suurim väravakütt on Levadial Konstantin Nahk 11 ja Floral Vjatšeslav Zahovaiko 7 väravaga. Tänastest palluritest on edukaim Ingemar Teever samuti seitsme väravaga.

Viimasest Flora liigavõidust Levadia üle on tänaseks möödas juba üle nelja aasta. Eelmised 15 omavahelist kohtumist meistrivõistlustel lõppesid kaheksal puhul Levadia võidu ja kuuel korral viigiga. Viimati alistas Flora liigas Levadia 24. septembril 2011. aastal.

Tähelepanuväärne on fakt, et mängijana FC Florale seitse Eesti meistritiitlit võitnud Marko Kristal pole FC Levadia peatreenerina liigamängus FC Florale veel kunagi kaotanud.