etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Levadia vs Paide Linnameeskond eelvaade

FC LEVADIA – PAIDE LINNAMEESKOND

A. Le Coq Premium Liiga XVI voor

Pühapäeval, 19. juunil kell 19:00

Kadrioru staadion

Premium Liiga naaseb suvepuhkuselt ning tabeli liidrit FC Levadiat ootab Kadrioru staadionil ees kodumäng Paide Linnameeskonnaga.

Hetkel edestab FC Levadia FC Infonetti ühe ja Nõmme Kaljut kolme punktiga. Paide Linnameeskond paikneb viiendal tabelireal ning jääb FC Levadiast 18 punkti kaugusele.

FC Levadia abitreener Urmas Hepner ootab võitluslikku mängu. “Premium Liigas oli koondisemängude tõttu pikk paus, mida sisustasime ettevalmistusega hooaja teiseks pooleks. Ühtlasi saime pisut akusid laadida. Pühapäeval ootab meid Kadriorus Paide Linnameeskond, kes on kõikide meeskondade jaoks raske vastane. Meie eesmärgiks on ainult võit,” sõnas Hepner.

Äsja Eesti koondises debüteerinud FC Levadia ääreründaja Pavel Marin lisas: “Üle pika aja on tulemas Premium liigas mänguvoor. Kõik mängijad on mängunälga ja tahtmist täis, lähme Paide vastu täie tõsidusega väljakule kuna tänane hooaeg on näidanud, et kedagi ei tohi alahinnata ja eriti veel Paide Linnameeskonda, kes on suuri aeg-ajalt hammustanud. Eesmärgiks on võit iga hinnaga, et euromängudele minna vastu liidritena. Ootan palju publikut staadionile!”

FC Levadia poolel jätab kollaste kaartide tõttu mängu vahele Luc Landry Tabi Manga. Huvitava kokkusattumusena kandis Tabi mängukeeldu ka eelmises meeskondade omavahelises mängus Paides, mille FC Levadia Siim Lutsu penaltijärgsest väravast 1:0 võitis.

Eelmisel hooajal tegi FC Levadia Paide Linnameeskonna vastu neljast neli, ent ei suutnud kordagi oma puuri puhtaks jätta.

Hooaja esimeses omavahelises mängus 3. aprillil sai FC Levadia Sportland Arenal 2:1 võidu. Ingemar Teever kahele kiirele väravale vastas teisel poolajal Vjatšeslav Zahovaiko.

5. juunil Paides läks kodumeeskond juba kolmandal minutil Sander Rõivassepa löögist juhtima, kuid Ingemar Teever (2), Artur Pikk, Siim Luts ja Dmitri Kruglov kindlustasid rohesärkidele kindla 5:1 võidu.

28. augustil pääses Paide Linnameeskond kodus taas kiirelt Lauri Varendi väravast juhtima, kuid Ingemar Teeveri kübaratrikk ning üks tabamus Tarmo Kingilt tõid FC Levadiale kolm punkti. Üleminutitel lõi Varendi veel teisegi värava ja FC Levadia võitis lõpuks 4:2.

15. septembril Kadriorus võitis FC Levadia taas 5:1. Siis skoorisid Siim Luts (2), Ilja Antonov ja Igor Subbotin (2) ning Paide poolel Vjatšeslav Zahovaiko.

Kokku on Levadia ja Paide nüüd koduses kõrgeimas sarjas kohtunud 29 korda. FC Levadia poolelt vaadatuna on kirjas 25 võitu, kaks viiki ja kaks kaotust ning väravate vahe 82:18.

Huvitaval kombel on Levadia võõrsil edukam kui kodus, sest Paidesse on ajaloo jooksul vaid korra maha jäetud punkt. 15 senipeetud kohtumisest Järvamaa pealinna võitis Levadia 14 ning ainult 2011. aastal mängiti korra väravateta viiki. Seevastu koduväljakul on kahel korral kaotatud ja ühel korral piirdutud viigiga.

Peakohtunik on Kristo Tohver, abikohtunikud Sten Klaasen ja Jaan Roos ning neljas kohtunik Reelika Turi.