etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Levadia vs Paide Linnameeskond eelvaade

FC LEVADIA – PAIDE LINNAMEESKOND

A. Le Coq Premium Liiga XX voor

Pühapäeval, 24. juulil kell 19:00

Kadrioru staadion

Eurohooaja lõppemise järel koondub FC Levadia meeskonna tähelepanu kodusele Premium Liigale. Pühapäeva õhtul ootab Maarjamäel ees mõõduvõtt Paide Linnameeskonnaga.

Premium liigas on vaja FC Levadial punkte teenida, sest liiga liidril, FC Infonetil, on teenitud neist kaks punkti ning enam ning lisaks on konkurendil, Nõmme Kalju FC-l, sarnaselt Levadiaga koos 40 punkti.

Paide ridades ei saa mängukeelu tõttu osaleda Martin Kase ja Vjatšeslav Zahovaiko, kuid meeskonnaga on liitunud ründaja Juri Jevdokimov. Lisaks hangiti 19-aastase venelasest keskväljamehe Roman Starikovi mängijaõigused ning sõlmiti leping endise FC Levadia mängija, egiptlase Omar El Hussienyga.

FC Levadia poolel teeb pühapäeval oma debüüdi ründaja Kevin Kauber.

FC Levadia peatreener Igor Prins kohtumise eel: “Üritame Praha reisi ja euromängu järel oma jõuvarud kiiresti taastada ning eelseisvaks mänguks Paide Linnameeskonna vastu optimaalse koosseisu leida. Paide on alati südikas vastane ja sai suve jooksul olulist täiendust. Kindlasti võime oodata väga võitluslikku kohtumist. Meie jaoks on nüüd põhitähelepanu Premium Liigal ning vajame eelseisvast mängust võitu.”

FC Levadia kaitsja Maksim Podholjuzin: “Peame pühapäevaseks mänguks Paide Linnameesknnaga kiiresti taastuma. Eesmärgiks on ainult võit. Eelmises omavahelises kohtumises õnnestus meil neist jagu saada ning sama üritame ka nüüd.”

Tänavuse hooaja kahes esimeses omavahelises mängus suutis FC Levadia Järvamaa pojad üle mängida ning nullile jätta. Esmalt võideti Paides Siim Lutsu penaltijärgsest väravast 1:0 ning siis Kadriorus kindlalt 4:0. Selles mängus lõi Rimo Hunt kaks ning Evgenii Kobzar ja Igor Morozov kumbki ühe värava.

Kokku on Levadia ja Paide nüüd koduses kõrgeimas sarjas kohtunud 30 korda. FC Levadia poolelt vaadatuna on kirjas 26 võitu, kaks viiki ja kaks kaotust ning väravate vahe 86:18.

Huvitaval kombel on Levadia võõrsil edukam kui kodus, sest Paidesse on ajaloo jooksul vaid korra maha jäetud punkt. 15 senipeetud kohtumisest Järvamaa pealinna võitis Levadia 14 ning ainult 2011. aastal mängiti korra väravateta viiki. Seevastu koduväljakul on kahel korral kaotatud ja ühel korral piirdutud viigiga.

Väljakukohtunik on Roomer Tarajev, abikohtunikud: Hannes Reinvald ja Rando Kesküla ning neljas kohtunik Dmitri Kulikov.