etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

FC Levadia vs Tartu FC Merkuur eelvaade

FC LEVADIA – TARTU JK MERKUUR

Evald Tipneri Karika 1/16-finaal

Teisipäeval, 29. septembril kell 19:00

Maarjamäe jalgpallikeskuse muruväljak

Evald Tipneri karikasarja kolmandas ringis võõrustab FC Levadia Maarjamäel äsjast väikese karika võitjat Tartu FC Merkuuri.

FC Levadia peatreener Marko Kristal ütles kohtumise eel, et meeskond läheb väljakule selge eesmärgiga edasipääs kindlustada. “Karikavõistluste mängus on ainsaks eesmärgiks võit ja edasipääs järgmisesse ringi. Kindlasti osutab äsja väikese karika võitnud Tartu Merkuur meile südi vastupanu ning meie asi on neist hea mänguga üle olla,” ütles Kristal.

Kahes esimeses ringis polel FC Levadial raskusi olnud – esmalt seljatati võõrsil Kernu Kadakas 8:0 ning seejärel kodus FC Olympic Olybet 14:0.

FC Merkuur oli avaringis loosi tahtel mänguvaba, teises ringis oldi lisaajal 4:2 parem Kuusalu SK Radast.

Tartu Merkuuril on huvitav ja veerandsajandi pikkune ajalugu. 1990. aastal asutatud klubi mängis Meistriliigas alates selle loomisest 1992. aastal kolm hooaega ning lõpetas esmalt seitsmenda ja siis kahel hooajal järjest kümnenda kohaga.

Järgnes kümneaastane eksiil Esiliigas ja teises liigas. 2004. aastal naases Merkuur Meistriliigasse ning sai koha just FC Levadialt kuna “vana” SK Inmeta esindusmeeskond Tallinna FC Levadia lõpetas tegevuse ja loovutas koha tartlastele. Senine Maardu FC Levadia muutis nime Tallinna FC Levadiaks.

Tartu Merkuuri teine tulek Meistriliigasse vältas samuti kolm hooaega. Aastatel 2004. ja 2005. kandis meeskond JK Merkuuri ning 2006. aastal suurtoetaja järgi JK Maagi nime.

Aastatel 2004-2006 pidasid FC Levadia ja JK Merkuur/JK Maag Meistriliigas 12 pallilahingut, millest üheksa lõppesid FC Levadia võiduga, kaks viigiliselt ning 2006. aasta sügisel oli korra tulemusega 4:2 parem toonane JK Maag. Väravate vahe oli FC Levadia poolt vaadatuna 39:13. Suurimad võidud olid 8:0 (2005) ja 6:0 (2004). Tänane abitreener Indrek Zelinski lõi nendes mängudes seitse väravat, korra jõudis sihile ka Kaimar Saag. Kõige rohkem – 8 korda – sahistas Merkuuri väravavõrku Vitali Leitan, viis kolli lõi Konstantin Nahk.

2007. aastal pani JK Merkuur/JK Maag meeskond leivad ühte kappi JK Tammekaga ning tekkis JK Maag Tammeka, millest hiljem sai lihtsalt JK Tammeka. JK Merkuur lõpetas 2006. aasta lõpul oma tegevuse.

Nüüd tähistab Tartu FC Merkuur oma taassündi ja teeb seda edukalt. Tänavust aastat jäävad FC Merkuuri jaoks meenutama väikese karika võit ning pääs III liigast II liigasse – hetkel on meeskond III liiga lõunatsoonis kindlal liidrikohal ja edasipääsu kindlustanud.