etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

JK Tammeka vs FC Levadia eelvaade

JK TAMMEKA – FC LEVADIA

A.Le Coq Premium Liiga XVI voor

Reedel, 26. juunil kell 19:00

Tartu Tamme staadion

A.Le Coq Premium Liiga XVI voorus sõidab FC Levadia külla Tartu JK Tammekale.

Viieteistkümne vooru järel hoiab Levadia liigatabelis hetkel teist kohta. Võidu korral tõustakse kahe punktiga Nõmme Kalju ette, kes peab oma mängu Viljandi Tulevikuga samal päeval algusega 20:45. Samuti on mäng Levadia jaoks ettevalmistus UEFA Meistrite liiga kohtumiseks. Tammeka soovib aga lõpetada oma 3-mängulise kaotusteseeria.

Klubide esimene omavaheline mäng märtsikuisel Sportland Arenal lõppes FC Levadia 2:1 võiduga tänu Andreas Raudsepa ja Ilja Antonovi väravatele.

Peakohtunik on Eiko Saar, abikohtunikud Silver Kõiv ja Dmitri Vinogradov ning neljas kohtunik Raul Kaivoja.

Eelmisel hooajal võitis FC Levadia kõik neli omavahelist mängu lubamata Tammekal lüüa endale ainsatki väravat. Samas olid kaks sügisest mängu väga tasavägised ja võitluslikud ning FC Levadia sai kahel korral raske 1:0 võidu. Seevastu juunikuus purustati Tammeka Tartus koguni 7:0. Vladislav Ivanov kõmmutas mullu Tammeka väravasse viis ning Ingemar Teever kolm palli.

Tänaseks on meeskonnad Eesti kõrgeimas liigas vastamisi olnud 41 korda, Levadial on 35 ja Tammekal 1 võit ning 5 mängu lõppesid viigiga. Üldine väravate vahe on võimsalt +99 Levadia kasuks ehk 117:18.

Omavaheliste mängude suurimad väravakütid on seni olnud Vitali Leitan 17 ja Indrek Zelinski 14 tabamusega. Tänastest palluritest on resultatiivsemad Artur Rättel 6 ja Tammeka parim Kristjan Tiirik 5 väravaga.

FC Levadia klubis on reedel kaks sünnipäevalast – meeskonnaga taasliitunud ründaja Igor Subbotin saab 25-aastaseks ning klubi tegevjuht Theimo Tülp 44-aastaseks. Palju õnne!