etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Nõmme Kalju FC vs FC Levadia eelvaade

NÕMME KALJU FC – FC LEVADIA

A.Le Coq Premium Liiga XII voor

Laupäeval, 23. mail kell 16:30

Hiiu staadion

Laupäeval ootab FC Levadia esindusmeeskonda ees suur mäng Nõmme Kaljuga, mis algab Hiiu staadionil kell 16:30. Kohtumist näitab otseülekandes ETV.

Esimeses omavahelises mängus 18. aprillil Kadrioru staadionil sai Nõmme Kalju 2:0 võidu, väravad lõid Joel Lindpere ja Tarmo Neemelo.

Hetkel paikneb Nõmme Kalju tabelis liidrikohal ning seitsme punkti kaugusele jääv FC Levadia on viies. Samas on liiga liider sattunud künklikule teele – viimases kahes mängus on platsilt lahkutud kaotajatena. Nii Narva Trans kui FC Infonet on suutnud liiga liidrist jagu saada, sel laupäeval üritab sedasama FC Levadia.

FC Levadia poolel kannab laupäeval mängukeeldu keskkaitsja Taavi Rähn, kes sai kohtumises Pärnu Linnameeskonnaga viimase lootuse vea eest punase kaardi. Andreas Raudsepp jääb eemale seoses pikaajalise vigastuspausiga.

 

Kohtunikud
Väljakukohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Hannes Reinvald
4. kohtunik: Ainar Kuusk
1. lisakohtunik: Eiko Saar
2. lisakohtunik: Mart Martin
Mängu inspektor: Kaupo Õismaa

Eelmisel hooajal kohtusid FC Levadia ja Nõmme Kalju kokku neljas liigamängus. Algatuseks tehti Hiiu staadionil väravateta viik, ent järgmistes mängudes Kadrioru staadionil pani oma paremuse maksma Levadia. Mäletatavasti pidas Kalju eelmisel hooajal oma kodumänge Kadriorus, ent tänavu koliti tagasi Hiiu staadionile.

Eesti kõrgliigas on klubid nüüd kohtunud 29 korda, neist 14 võitis Levadia, 6 Kalju ning 9 vastasseisu lõppesid viigiga. Väravate vahe on neis mängudes 46:26 Levadia kasuks.

Laupäeval on platsile oodata nii Ingemar Teeverit kui Eino Purit, kes mõlemad on löönud Levadia ja Kalju omavahelistes mängudes neli väravat, mõlema meeskonna kasuks kaks. FC Levadia poolel Konstantin Nahk löönud Kaljule viis ning Tarmo Kink neli väravat.