etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Noorte hooaja kokkuvõte #11: FC Levadia tüdrukud

Möödunud hooajal mängisid Eesti noorte meistrivõistlustel kaks FC Levadia tüdrukute võistkonda. B-klassi võistkonda (1998) juhendas Kaidi Jekimova ning E-klassi tüdrukuid (2004) Stanislava Russakova.

B-vanuseklassis sai FC Levadia naiskond 11 võistkonna konkurentsis 10. koha. 20 mängust koguti 3 võitu, 3 viiki ja 14 kaotust väravate vahega 13:80. Naiskonna parim väravakütt oli Anna Kilieva seitsme tabamusega.

E-vanuseklassi I alagrupis mängis FC Levadia tüdrukute võistkond neljaringilise turniiri koos JK Kuusalu Kalevi, Pärnu Jalgpalliklubi ja Viimsi FCF MRJK-ga. Iga võistkond korraldas oma koduväljakul ühe miniturniiri. Mängutulemusi ei fikseeritud ning paremusjärjestust ei selgitatud.

B-klassi võistkonna treeneri Kaidi Jekimova kokkuvõte hooajast

See oli esimene aasta kui tüdrukud mängisid tervel väljakul ja vanuse järgi pidanuks neist enamus mängima C-klassis, seega olime kõige noorem võistkond B-vanuseklassis.

Kuigi saime 10. koha üheteistkümne võistkonna seas, said tüdrukud tunda ka võidurõõmu ning rahulolu võitluslike viikide üle. Ka kaotatud mängudes võitlesid tüdrukud vapralt. Kui oleksime paljudes mängudes vastase karistusalas enesekindlamad olnud, võinuks mitmed tulemused olla hoopis teistsugused.

Hooaja jooksul said kaks mängijat kirja kaks mängu U-15 koondises, kolm 1998. ja 1999. aastal sündinud tüdrukut duubelvõistkonnas FC Infonetis ning üks nendest sai kirja ka ühe mängu esindusnaiskonna koosseisus.

Kõige rohkem mänge B-klassi võistkonna eest pidasid Alina Terebunskaja ja Karina Vazikka – mõlemal kokku 20. Võistkonna parim väravalööja li Anna Kulieva. Väga loodan, et järgmisel aastal on selliseid mängijad juba rohkem.

Järgmisel aastal mängime juba õiges vanuseklassis ja kuna oleme selle aastaga head kogemust saanud, siis annab see eelduse paremateks esitusteks. Selleks tuleb meil edasi minna ühtse võistkonnaga, toetada üksteist, olla enesekindlamad oma otsustes ning uskuda nii endasse kui ka oma kaaslastesse.

E-klassi võistkonna treeneri Stanislava Russakova kokkuvõte hooajast

Mängijate jaoks oli kõige olulisem saada mängupraktikat ja kogemusi, sest suurem osa tüdrukutest alles alustasid jalgpalliga tegelemist.

Võrreldes meistrivõistluste esimeste mängudega oli hooaja lõpuks mängupilt oluliselt paranenud.

Murekohtadena tooksin välja võistkonna mängijate väga suure vanusevahe – ühes grupis tegid trenni tüdrukud sünniaastaga 2003-2010, lisaks on uute tüdrukute treeningutele kutsumine väga raske.

Hooaja jooksul paranesid oluliselt mängijate füüsiline vorm ja tehnilised oskused, kuid kindlasti peab rohkem tähelepanu pöörama söödumängule ja enesekindlusele.

B-klassi võistkonna koosseis

VALERIA ANDREJEVA

TATJANA BOIKOVA

DIANA DEMIDOVA

DANIELLA GAITŠUK

DIANA KONSTANTINOVA

ANASTASSIA KRASULINA

ANNA KULIEVA

CZESLAVA KURJANOVITŠ

DARJA KURJANOVITŠ

ANNE MOŽAJEVA

MARCELL PAJO

AMINA SAKARIAS

ALISA SAVITSKAJA

KRISTINA SERGEJEVA

JELIZAVETA SOTNIKOVA

ALINA TEREBUNSKAJA

JEKATERINA TŠESLAVSKAJA

KARINA VAZIKKA

E-klassi võistkonna koosseis

KARINA AMERHANOVA

DARJA IONINA

VALERIJA KARAMÕŠEVA

MARIA KASHIRSKAYA

VIKTORIA POGORELOVA

ALINA POTAPOVA

SAMIRA SAFINA

TAISIA SINITSKAJA

EVA-VIKTORIA ZIMINA

MIA LIIS TRUUSA

PAULA KRISTIINA VALTER

ANNA VOLTŠKOVA