PAIDE LINNAMEESKOND – FC LEVADIA

A.Le Coq Premium Liiga XXVI voor

Reedel, 28. augustil kell 18:30

Paide linnastaadion

FC Levadia esindusmeeskond lõpetab hooaja kolmanda veerandi võõrsil Paide Linnameeskonnaga madistades. Seejärel ootab ees kahenädalane koondise paus ja kuna XXVII vooru võõrsil kohtumine Narva Transiga on juba ette ära mängitud, siis naaseb valitsev Eesti meisterklubi pallimurule 12. septembril Kadriorus peetavas kodumängus Narva Transiga.

Viimases ringis on FC Levadia trumbiks koduväljakueelis – üheksast viimasest liigamängust seitse toimuvad Kadriorus, lisaks külaskäigud Sillamäele ja Viljandisse.

FC Levadial on hetkel käsil Premium Liiga pikim kaotuseta periood. Pärast 18. aprilli allajäämist Nõmme Kaljule on Marko Kristali hoolealused 19 mängus kaotust vältinud ning tunnistanud neis kohtumistes 14 võidu kõrval viite viiki.

Paide Linnameeskonna ja FC Levadia vahelises kohtumises mõistab õigust Miko Pupart, abikohtunikud Martin Lember ja Dmitri Vinogradov ning neljas kohtunik Veiko Mõtsnik.

Hooaja esimeses omavahelises mängus 3. aprillil sai FC Levadia Sportland Arenal 2:1 võidu. Ingemar Teever kahele kiirele väravale vastas teisel poolajal Vjatšeslav Zahovaiko.

5. juunil Paides läks kodumeeskond juba kolmandal minutil Sander Rõivassepa löögist juhtima, kuid Ingemar Teever (2), Artur Pikk, Siim Luts ja Dmitri Kruglov kindlustasid rohesärkidele kindla 5:1 võidu.

FC Levadia leeris reedel mängukeelde ei ole, seevastu Paide Linnameeskonna poolel ei saa kaasa teha Sander Sinilaid ega Vjatšeslav Zahovaiko.

Kokku on Levadia ja Paide koduses kõrgeimas sarjas kohtunud 26 korda, Levadia poolelt vaadatuna on kirjas 22 võitu, kaks viiki ja kaks kaotust ning väravate vahe on 72:15.

Huvitaval kombel on Levadia võõrsil edukam kui kodus, sest Paidesse on ajaloo jooksul vaid korra maha jäetud punkt. 13 kohtumisest Paides võitis Levadia 12 ning ainult 2011. aastal mängiti korra väravateta viiki. Seevastu koduväljakul on kahel korral kaotatud ja ühel korral piirdutud viigiga.