A. Le Coq Premium Liiga XXI voor

Laupäeval, 1. augustil kell 19:00

Pärnu Raeküla staadion

Premium Liiga XXI voorus sõidab FC Levadia külla Pärnu Linnameeskonnale.

Mängu kohtunik on Kristo Külljastinen, teda abistavad Andrus Kesküla ja Sten Klaasen. Neljanda kohtunikuna tegutseb Grigori Ošomkov..

Meeskondade hooaja esimene omavaheline kohtumine 25. aprillil Pärnu kunstmurul andis tulemuseks 2:2 viigi. 18. minutil avas pärnakate kasuks skoori Robert Kirss, 25. minutil lõi Greger Könninge 2:0. Teisel poolajal päästsid Ingemar Teeveri ja Artur Rätteli väravad FC Levadiale küll 2:2 viigi, ent tulemus oli valitsevatele Eesti meistritele selgeks pettumuseks.

16. mail tegi FC Levadia Kadrioru staadionil vigade paranduse ja võitis 3:0. Kaks väravat lõi Ingemar Teever ja ühe Artjom Rahmanov. Ometi tuli võit raskemalt kui tulemus näitab kuna 20. minutil eemaldati väljakult FC Levadia keskkaitsja Taavi Rähn.

FC Levadial on hetkel käsil liiga pikim kaotuseta periood. Pärast 18. aprilli allajäämist Nõmme Kaljule on Marko Kristali hoolealused kolmeteistkümnes mängus kaotust vältinud ning tunnistanud neis kohtumistes üheksa võidu kõrval nelja viiki.

Hetkel on FC Levadial kirjas kaks järjestikust viiki, enne seda võitis Marko Kristali meeskond kaheksa liigamängu järjest.

Liigas viimasel kohal paiknev Pärnu Linnameeskond tegi kahes viimases kohtumises võõrsil 3:3 viigi nii Sillamäe Kalevi kui Paide Linnameeskonnaga. Marko Lelovi meeskond pole võidurõõmu maitsnud viies viimases liigamängus.

Pärnu Linnameeskonna eest mängivad kaks FC Levadia jalgpallurit – nii väravavaht Kristjan Tamme kui ründaja Kristen Saarts on käimasolevaks hooajaks suvepealinna esindusklubisse välja laenatud.

FC Levadia särgis mängivad oma sünnilinna klubi vastu Priit Pikker, Taavi Rähn ja Rasmus Peetson. Hooaja alguses FC Levadia särki kandnud Artur Rättel on tänaseks siirdunud Paide Linnameeskond laenule.