etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Praha Slavia vs FC Levadia eelvaade

SK SLAVIA PRAHA – FC LEVADIA

UEFA Euroopa Liiga II eelringi korduskohtumine

Neljapäeval, 21. juulil kell 20:00 (Eesti aeg)

Eden Arena, Praha

FC Levadia esindusmeeskond kohtub täna Prahas UEFA Euroopa Liiga II eelringi korduskohtumises nimeka Tšehhimaa klubiga Praha Slavia.

Kuna avakohtumise Tallinnas võitis FC Levadia tänu Rimo Hundi, Aime Marcelin Gando Biala ja Ilja Antonovi väravatele 3:1, siis tajuvad peatreener Igor Prins ja meeskonna mängijad oma suurt võimalust edasi pääseda.

“Mänguplaan on sama nagu Tallinnas. Eelkõige üritame vastased oma väravast ja karistusalast eemal hoida. Mängime kaitsest lähtuvalt ja kompaktselt, tugeva vastase vastu mängu laiali tõmmata ei saa. Üritame nõelata vasturünnakutelt. Bussi parkima ja seisu hoidma me ei lähe,” selgitas Prins tänast taktikat.

Prinsi kinnitusel on kõik 18 Prahasse lennanud jalgpallurit kohtumiseks valmis. “Ega meil siin täna õhtul 15 tuhande Slavia fänni silme all lihtne pole, aga kodumängust on hea tulemus all ja loomulikult üritame oma võimaluse ära kasutada,” lubas peatreener.

Kolmapäeva õhtul tegi meeskond mängueelse treeningu Eden Arena uhiuuel muruvaibal. Väljakukatte erakorraline vahetus toimus vaid mõne nädala eest kuna eelmise vaiba tallasid ära ligemale 30 000 Iron Maideni kontserdi külastajat.

“Suurepärane väljak, väga hea muru,” kiitis FC Levadia äärepoolkaitsja Siim Luts tänast mängupaika. “Mängime kaitsvalt ja üritame vasturünnakutest ise väravani jõuda. Tallinnaski ei olnud meil palju väravavõimalusi, kuid need mis tekkisid õnnestus väga hästi ära kasutada. Ka täna mängime kontrarünnakute peale,” ütles Luts.

Praha Slavia peatreeneri Dušan Uhrin juuniori kinnitusel teevad tänases kohtumises kaasa kaks ründajat, kes Tallinnas ei käinud – Tšehhimaa koondise eest EM-i finaalturniiril värava löönud Milan Škoda ning värskelt klubisse ostetud hollandlane Gino van Kessel, kes oli eelmisel hooajal AS Trenćini särgis Slovakkia liiga parim kollikütt. Tšehhimaa väljaande Sport (www.isport.cz) kinnitusel maksis Slavia van Kesseli eest koguni 35 miljonit Tšehhi krooni ehk ligi 1,3 miljonit eurot. 30-aastasele Škodale tasus Slavia uue kolmeaastase lepingu allkirjastamise puhul 15 miljonit Tšehhi krooni ehk pisut enam kui pool miljonit eurot boonust. Mõlema mehe kuupalk jääb kohaliku meedia andmetel 18 500 euro kanti.

Vigastuse tõttu jääb tänasest mängust eemale Slavia Slovakkia koondislasest vasakäär Dušan Švento, kes eelmisel hooajal mängis Bundesligas 1.FC Kölni ridades.

Õnneks kohtuvad väljakul meeskonnad, mitte numbrid ja seetõttu jääme lootma, et FC Levadia jõuab UEFA Euroopa Liigas järgmisesse ringi. Paari võitjat ootab ees Portugali liiga mullune kuues Rio Ave FC.

Praha Slavia on 13-kordne Tšehhoslovakkia ja 7-kordne Tšehhimaa meister, lisaks kolmekordne Tšehhimaa karikavõitja. Tänaseks on nimekas klubi läinud hiinlaste valdusesse – enam kui 80% klubi aktsiatest kuulub Hiina kompaniile CEFC.

Kevadel lõpetas SK Slavia Tšehhimaa Synot Liga viienda kohaga. Meistriks tuli teist aastat järjest FC Viktoria Plzeň. Aasta varem piirdus SK Slavia koduses liigas tagasihoidliku 11. kohaga, hooajal 2013/2014 paiknes meeskond koguni 13. tabelireal. Nimeka klubi viimne meistritiitel ja ühtlasi ka meistrivõistluste medal jääb hooaega 2008/2009.

FC Levadia senised mälestused Tšehhimaa klubidega pole just kiita. Kaks aastat tagasi kohtuti UEFA Meistrite Liiga teises eelringis Praha Spartaga ning avakohtumine Prahas kaotati suurelt 0:7. Selles kohtumises lõi David Lafata Roman Smiško puuri 36 minuti jooksul viis väravat.

Kordusmäng Kadriorus andis tulemuseks 1:1 viigi, Lukaš Marečeki avapoolaja väravale vastas teisel poolajal Ingemar Teever.

Tänastest FC Levadia mängijatest said kaks aastat tagasi Praha Sparta vastu mänguaega Priit Pikker, Maksim Podholjuzin, Ilja Antonov, Marek Kaljumäe, Andreas Raudsepp ning hetkel kaitseväe leival viibiv Pavel Marin. Treeneripingil oli siis ja on ka täna Ain Tammus.