etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Stoke City treener Simon Bradley: “Poisid olid väga tublid!”

Pühapäeval lõppes Käärikul FC Levadia ja Inglismaa kõrgliigaklubi Stoke City FC ühine noortelaager.

Lapsi juhendasid Stoke City FC Community Trusti treenerid Simon Bradley, Aaron Duce, Mike Day, Nathan Ball ja Chris Hill. Inglasi abistasid treeningute läbiviimisel FC Levadia noortetreenerid Mati Pari, Teet Pajo, Tauno Ostra, Harles Läst, ja Oskar Aksiim.

Stoke City FC Community Trusti treeneri Simon Bradley sõnul möödus laager igati edukalt ning pakkus palju rõõmu nii poistele kui treeneritele. “Laager läks väga hästi, kõik nautisid üheskoos veedtud päevi. Keskendusime erinevate oskuste arendamisele ja tegime võistlusi. See oli väga nauditav nädal nii treeneritele kui mängijatele,” ütles Bradley.

SCFC02

“Üritasime viie päeva jooksul katta nii palju erinevaid mänguelemente kui võimalik – söötmine, löögid väravale, peamäng, palliga liikumine. Just pealelöökide ja söödumänguga said poisid väga hästi hakkama. Viimasel päeval oli poiste energia tase madal – lapsed väsisid ära, kuid see on mõistetav ja võib-olla isegi hea,” lisas Bradley.

Bradley hinnangul võiksid FC Levadia Jalgpallikooli noormängijad rohkem tähelepanu pöörata omavahelisele suhtlusele jalgpalliväljakul. “Kommunikatsioon väljakul on ülimalt oluline. See teeb mängu palju lihtsamaks kui inimesed suhtlevad omavahel ja me üritame need sõnumid kohale viia. Poisid peavad andma üksteisele teada mida nad teevad ja see muudab igaühe jaoks mängu lihtsamaks,” tõdes kogenud Inglismaa noortetreener.

Bradley avaldas lootust, et mõni tänastest laagrilastest võib ühel päeval ka Stoke City esindusmeeskonna särki kanda. “Hoiame pöialt! Kui nad edasi töötavad ja arenevad, siis on kõik võimalik. Kindlasti võiksime mõned mängijad Stoke City juurde kutsuda ja neile võimaluse anda. FC Levadia treenerid teevad noortega väga head tööd ja klubi on kindlasti õigel teel,” avaldas Bradley tunnustust.

Lisaks viibis samal ajal Käärikul suvises treeninglaagris FC Levadia 2000. aastal sündinud poiste võistkond Gabriel Garcia Xatarti juhendamisel.

Ühtekokku harjutasid eelmisel Kääriku staadionil 93 FC Levadia noormängijat, kes majutusid Kääriku lähedal asuvas Piiri Spordi ja Puhkekeskuses.

FC Levadia ja Stoke City ühise noortelaagri peakorraldaja Argo Arbeiter jäi samuti ettevõtmisega väga rahule ning avaldas lootust, et sarnane ettevõtmine toimub ka järgmisel aastal.

20150726_111342