etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Tallinn Cup soovib saada regiooni suurimaks

2015. aasta 30. juunist kuni 4. juulini toimuv laste ja noorte jalgpalliturniir Tallinn Cup soovib lähiaastatel tõusta regiooni suurimaks jalgpallisündmuseks.

Turniiri keskuseks on Lilleküla jalgpalliväljakud (Sportland Arena, Nike Arena, FC Flora muruväljakud, TNTK muruväljakud, EJL sisehall), samuti toimuvad mängud Wismari staadionil, Maarjamäe staadionil, Kotka staadionil ja Kotka sisehallis.

Vanuseklasse on poistele üheksa ning tüdrukutele kolm, lisaks toimub eliitturniir 2001. aastal sündinud poistele koos finaaliga 3. juulil A. Le Coq Arenal.

Turniiri läbiviimisele on õla alla pannud nii FC Flora kui FC Levadia, kelle tegevjuht Theimo Tülp on Tallinn Cupiga seotud olnud algusaastatest peale.

TallinnCup2015“Tallinn Cup on oma visiooniga just see, mida me väga oluliseks peame – Eesti jalgpallikultuuri jätkuv edendamine, noortele ereda jalgpallimaailma kojutoomine,” rääkis Tülp.

“Minu suur soov ja unistus on turniiri loomisest saati olnud, et Tallinn Cup kujuneks Põhjamaade suurte noorteturniiride Gothia Cup, Dana Cup ja Helsinki Cup vääriliseks. Noortel mängijatel peab kodus olema võimalus end proovile panna erinevate jalgpallikultuuride esindajate vastu.”

Viimati 2013. aasta juulis toimunud Tallinn Cup turniirist võtsid osa 7-17-aastased lapsed ja noored Eestist, Soomest, Rootsist, Ukrainast, Venemaalt, Valgevenest, Mehhikost ja Itaaliast. Kokku osales 130 võistkonda ning üle 1500 lapse ja noore.

Lisainfo: http://www.tallinncup.eu/