etenru
Võitjad ei alistu
alistujad ei võida
star star star star star star star star star

Tosin FC Levadia jalgpallurit Eesti B-koondise nimekirjas

Täna avalikustas Eesti Jalgpalli Liit esmakordselt detsembris esmakordselt koguneva Eesti B-koondise mängijate nimekirja.

Magnus Pehrsson avaldas nimekirja 46 B-koondise kandidaatist, kelle hulgast valitakse detsembrikuiseks laagriks välja 30 mängijat. Lõplik valik segub 4. detsembril.

Esialgusesse nimekirja kuuluvad 12 FC Levadia jalgpallurit: Kristjan Tamme (viibis laenul Pärnu Linnameeskonnas), Artjom Artjunin, Hindrek Ojamaa, Artur Pikk, Ilja Antonov, Siim Luts, Pavel Marin, Kaspar Mutso, Rasmus Peetson, Andreas Raudsepp, Artur Rättel ja Igor Subbotin.

Lisaks said kutse hetkel klubita olev FC Levadia ekskapten Igor Morozov ja FC Levadia kasvandikust Fulham FC akadeemia ründaja Mattias Käit.

Teatavasti lisas jalgpalliliit rahvuskoondiste aastaplaani uue sündmuse: 16.–20. detsembrini koguneb meeste B-koondis, pidades nii treeninglaagri kui ka kontrollkohtumise.

“Eesmärk on veelgi laiendada koondislaste ringi ja teha üleminek võimalikult sujuvaks. B-koondis saab täpselt samasugune kohtlemise osaliseks nagu A-koondis, see tähendab kõiki treenereid, meditsiinilist personali ja muid rutiine,“ märkis koondise peatreener Magnus Pehrsson. “Viie päeva jooksul on kavas kuus treeningkorda ja üks kontrollkohtumine, mis sel aastal toimub koondise mängijate vahel. Moodustame kaks võistkonda, mõlemat juhendavad koondise treenerid.“

“Lisasin B-koondise nimekirja ka mõned A-koondises regulaarselt mänguaega saavad mehed nagu näiteks Ken Kallaste, Artur Pikk, Ilja Antonov ja Gert Kams, et järgneval põlvkonnal oleks võimalus treenida koos nendega, kes praegu kannavad A-koondises põhiraskust,“ selgitas Pehrsson.

B-koondise kontrollkohtumine toimub laupäeval, 19. detsembril algusega kell 18:00 EJL jalgpallihallis ning on publikule avatud. Pääsmed hinnaga 2 eurot tulevad eelmüüki Piletilevis sel nädalal.

FOTOL: Värskelt B-koondise nimekirja kantud Hindrek Ojamaa